شنبه 10 آبان 1399

ورود به سایت
 
 


آگهی مزایده فروش ملک (مرحله سوم ) -  دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 13:42
کسب عنوان نمونه فرهنگی استانِ خراسان رضوی در سال 1392 -  چهار شنبه 10 اردیبهشت 1393 ساعت 3:54
 • واحد R&D

   

  تاریخچه واحدهای تحقیق و توسعه

   

  تحقیق و توسعه مفهوم جدیدی است که از سده بیستم به طور جدی مورد توجه و بحث قرار گرفته است. تا پیش از این تنها تعداد معدودی از موسسات خصوصی خدماتی از تحقیق و توسعه برای صنایع استفاده می کردند. تا قبل از جنگ جهانی دوم، فعالیت های تحقیقی برای توسعه عمدتا در صنایع نظامی آمریکا، ژاپن و اروپا متمرکز بود. در آن سالها مسائل در دو سطح سازمانی و ملی از طریق ارائه راهکار و سرمایه گذاری بر روی آن حل می شد.موسسات تحقیقاتی معمولا کوچک بودند و مدیریت آن ها نیز پیچیده نبود در نتیجه رویارویی فعالیت های تحقیقاتی برای توسعه با سایر عوامل به سادگی انجام می شد. پس از جنگ جهانی دوم ایالات متحده آمریکا از طریق سرمایه گذاری بر روی نتایج به دست آمده از تحقیق و توسعه که نتیجه نهایی آن بهبود فزاینده محصولات جدید بود و در واقع از جنگ جهانی دوم تا کنون، تحقیق و توسعه بعنوان عامل اصلی رشد و دگرگونی جوامع صنعتی محسوب می شود. به طور خلاصه می توان گفت که تحقیق و توسعه در سیر تاریخ تکامل و رشد خود سه نسل را طی کرده:

    نسل اول: لابراتورها یا آزمایشگاه های ابتدایی و دانشمندان بودند. در این مرحله تحقیقات عموما به صورت فردی انجام می شد که منجر به اختراعات و تحولات عظیم گردید.

     نسل دوم: واحدهای تحقیق و توسعه در کارخانجات بودند که با لابراتورها تماس تنگاتنگ داشتند در این دوره کارخانجات با محدودیت بازار و رقابت شدید روبرو بودند. مشخصه اصلی تحقیق و توسعه این دوره به بعد این است که این سری از تحقیقات تنها در بستر فعالیت خلاق و تکنولوژی های مرتبط با محصول و همگام با صنعت مفهوم پیدا می کردند.

     نسل سوم: واحدهای تحقیق و توسعه ای هستند که نقش، وظایف و محتوای عملکرد آنها تحولات نوینی پیدا کرده است. امروزه تحقیق و توسعه در سراسر دنیای پیشرفته به یک فعالیت عمده صنعتی تبدیل شده است، در واقع واحدهای R&D یکی از ابزارهای قدرت برای نیل به توسعه صنعتی و سپس توسعه اقتصادی جامعه محسوب می شود. حتی می توان گفت امروزه نتایج تحقیق و توسعه نه تنها به مدیران و موسسات بلکه به مسئولان مملکتی و امنیتی نیز گزارش داده می شود.

     در سومین نسل R&D، کارفرمایان و مدیران R&D بعنوان یک مجموعه با هم در تصمیم گیری های کلان سازمانی شرکت می کنند،یعنی مجموعه ای از R&D، تجارت، تکنولوژی و استراتژی دست در دست هم داده اند تا برنامه ریزی دقیقی برای به دست آوردن بازار جهانی ارائه دهند و در این نسل مدیریت هوشمندانه سیستم، رکن اصلی بقای هر سازمانی محسوب می شود. در مجموع، میزان سرمایه اختصاص داده شده توسط هر سازمان به R&D نشان دهنده میزان پیشرفت کشور در آن حوزه است.

   هدف به معنای کیفیت یا نقطه مطلوبی است که فرد یا سازمان در تلاش برای دستیابی به آن است. این هدف بر اساس درک ضرورت ها، اولویت ها و نیازها در چارچوب فردی، سازمانی و ملی معین می شود و بر اساس اهداف R&D شکل می گیرد.

   

  اهداف و چشم اندازهاي واحد تحقيق وتوسعه

   واحد تحقیق و توسعه در راستای استراتژی های کلی شرکت و توسعه و بهینه سازی امور در شركت فرآورده هاي سيمان شرق  اهداف زیر را پیگیری می کند:

   

  • اجرا و مستند سازی کارهای مبتنی بر تحقیق و توسعه شامل جستجو و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در زمینه تولید و نمونه سازی و گرفتن تست ایده های لازم جهت محصولات جدید.
  • سازماندهی پروژه های تحقیقاتی مبتنی بر استراتژی های شرکت.
  • تحقیق و بررسی در مورد بهینه سازی محصولات تولیدی.
  • امکان سنجی پروژه های جدید و سرپرستی تیم امکان سنجی.
  • انجام تحقیقات توسعه ای در زمینه کاهش ضایعات.
  • همکاری با موسسات علمی و پژوهشی.
  • بررسی منابع و گرایشات بازارهای داخلی و خارجی.
  • شرکت فعال در همایشهای تخصصی.
  • همکاری با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی.
  • بررسی فنی سیستمهای جدید و نصب آن بر روی انواع تجهیزات.

   

   
تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت فراورده های سیمان شرق محفوظ است
طراحی وب سایت ، طراحی پورتال و بهینه سازی سایت از شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق